Orbita N

Orbita N zjawiska paranormalne i tajemnicze


#1 2016-11-24 00:20:35

Piotr Gadaj

Administrator

Punktów :   

Nefilim

"A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli. I rzekł Jahwe : Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać 120 lat. A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni „
Jeśli chodzi o genezę nazwy gatunku, to jest to hebrajskie określenie gigantów lub upadłych. Pojawia się w Księdze Rodzaju przed opisem potopu – Nefilim są oskarżani o bycie jego przyczyną. W Biblii kilka razy spotykamy się ze słowem „refaim” określające olbrzymy.
Giganci sprawiają wrażenie silnych, ale niezbyt inteligentnych. Zostali opisywani jako niebezpieczny gatunek, którego ludzie nie byli w stanie upilnować, ani pokonać. Byli niebezpieczni z racji nie tylko swojego ogromnego wzrostu, ale także zachowywali się agresywnie wobec ludzi. Mordowali ich, niszczyli ziemię i uprawiali kanibalizm. Byli zaprzeczeniem wskazówek i praw, które Bóg przekazywał swojemu ludowi. Z tego powodu sprowadził na świat potop, mający „zmyć” z ziemi najgorsze zło. Giganci, jako potomkowie aniołów ginęli tylko częściowo (tracili cielesną powłokę), jednak nie byli już tak wielkim zagrożeniem i na świecie mógł zapanować spokój.
Og, król Baszanu jest pierwszym gigantem wymienionym z imienia w Biblii, ale ostatnim z gatunku. Jego trumna ma dziewięć łokci długości, a cztery łokcie szerokości – według zwykłej miary łokcia. Łoże króla miało więc wymiary 4,3 m na 1,9 m.
O Nefilim dowiadujemy się także z relacji Izraelczyków umieszczonej w Księdze Liczb : „Kraj, któryśmy przeszli, aby go zbadać, jest krajem, który pożera swoich mieszkańców. Wszyscy zaś ludzie, których tam widzieliśmy, są wysokiego wzrostu. Widzieliśmy tam nawet olbrzymów – Anakici pochodzą od olbrzymów – a w porównaniu z nimi wydaliśmy się sobie jak szarańcza i takimi byliśmy w ich oczach” (Ks. Liczb 13,32-33).
O końcu istnienia tego gatunku mówi natomiast księga Barucha : „Olbrzymi, sławni od początku, wielcy, biegli w walce – ale nie ich wybrał Bóg ani im nie dał drogi do mądrości. Zginęli dlatego, że nie mieli mądrości, zginęli z powodu swej nierozwagi” (Ba 3,26-28)

Offline

 

#2 2017-01-22 10:38:18

Remvirus

Wtajemniczony

Punktów :   

Re: Nefilim

Niedawno widziałem film z wykopalisk. Nie mogę go odnaleźć. Wysokość głowy olbrzyma leżącego na plecach odpowiadała wzrostowi człowieka stojącego obok.
Nie wiem już na ile tym filmom wierzyć. Ludzie jajca sobie robią z niektórych spraw. Sieją zamęt. A przy dzisiejszej technologii coraz trudniej odróżnić fałsz od prawdy.
Jak go znajdę, to postaram się wstawić.

Piotr! Kieruj postami, gdzie je wstawiać, bo na razie będę wstawiał na wyczucie albo wszystkie tematy pod jednym szyldem. Tak, jak teraz.

W Biblii jest opis statku kosmicznego, czy jakiegoś pojazdu, którym poruszali się "przybysze". Pamiętasz gdzie?

W siedemdziesiątych lub osiemdziesiątych latach czytałem, że jacyś amerykańscy studenci, na podstawie biblijnego opisu, zbudowali Arkę Przymierza. Kilku z nich zostało solidnie porażonych prądem! Okazało się że jest to potężny kondensator.

Dlaczego You Tube usuwa filmy? Te co wstawiłeś zniknęły. Jamiałem kilka ciekawych w magazynie. Przed chwilą przeglądałem - też poznikały.
"Tajemnice piramid" udało mi się ściągnąć i zapisać.  Niedobrze by się stało, gdyby ten film zniknął!  A wszystko jest możliwe. Ukrywanie wiadomości, ośmieszanie, dezinformacja, ignorowanie faktów - to jedne z metod walki. Dlaczego niektórym aż tak bardzo zależy na ukryciu prawdy?

Nie miałem pojęcia, że o "tych" tematach jest  aż tyle materiałów!  Życia mi nie starczy, aby to obejrzeć.  Ale przynajmniej nie umrę z nudów.
A przecież jeszcze obliczenia muszę dokończyć , na ile będzie to możliwe.

Jak długie teksty można tutaj wpisywać?  Tak jak w grupie? Czy jest ograniczona ilość miejsca?

Offline

 

#3 2017-01-22 23:34:40

Piotr Gadaj

Administrator

Punktów :   

Re: Nefilim

W Biblii jest opis statku kosmicznego, czy jakiegoś pojazdu, którym poruszali się "przybysze". Pamiętasz gdzie? - nie pamiętam.

Dlaczego You Tube usuwa filmy? - usuwane są z różnych powodów przede wszystkim jak ktoś rozpowszechnia je umieszczając na swoim kanale bez posiadania praw autorskich.
Jak jest jakiś niedziałający film to proszę zgłaszać do mnie na e-mail : ponury1@poczta.onet.eu
z podaniem linku do tematu.Będę się starał znaleźć coś nowego w temacie i podmienić.

Jak długie teksty można tutaj wpisywać?  Tak jak w grupie? Czy jest ograniczona ilość miejsca? - dość długie.Jak będzie kniec to nie będzie dało się dalej pisać

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.blackcompany.pun.pl www.nowaerakhorinisrp.pun.pl www.b-rp.pun.pl www.mistrzowiewf.pun.pl www.telekomgsm.pun.pl