Orbita N

Orbita N zjawiska paranormalne i tajemnicze


#1 2017-12-12 03:57:50

Cedrik

Użytkownik

Punktów :   

Nawiedzone Domy w Polsce

Witajcie,

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, to może się też przedstawię - interesuję się tematyką nawiedzonych miejsc. Zarówno prywatnie, jak i "zawodowo". Wiele lat temu poszedłem z grupą znajomych (część była członkami OTO) do nawiedzonego domu i... cóż, do dziś próbuję wytłumaczyć racjonalnie to, co tam się stało. Dość, że zainspirowało mnie to do pracy i napisałem książkę o nawiedzonych miejscach w Krakowie i okolicach, nazywa się ona "Mapa Cieni".

Ale ja nie o tym - chociaż w zasadzie o tym też. Pracuję nad następną książką w tej tematyce. Chciałbym badać nawiedzone miejsce dalej. Szukam, zarówno z ciekawości, jak i pasji, najciekawszych nawiedzonych miejsc w Polsce. Takich, które mają fascynującą historię...

Sam, jeśli będziecie chcieli, mogę opowiedzieć o paru miejscach z Krakowa. Tym, o którym pisałem wyżej był dom na ulicy Kosocickiej. Udało mi się prześledzić całą historię tego miejsca, poczynając od jego budowy na początku lat 70, aż do (niestety) wyburzenia, wiosną tego roku. Dosyć ciekawym faktem jest to, że odkryłem przeprowadzone w nim ślady egzorcyzmów z użyciem medalika św. Benedykta. Sama historia domu jest jednak dosyć smutna - właściciela, pana rolnego ze Żmudzi wykończył komunizm, odbierając mu znaczną część działki. Kiedy umarł, pogrążony w smutku, pozostała rodzina pokłóciła się o dom, który wkrótce zaczął popadać w ruinę. Smutek i złość - od tego zaczęły się nawiedzenia na Kosocickiej.

Będę wdzięczny, jeśli uzyskam tutaj pomoc - z chęcią odwdzięczę się paroma historiami

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pathologicsquad.pun.pl www.hb.pun.pl www.klasa1lnowysacz.pun.pl www.psychika.pun.pl www.paczka.pun.pl